Рівні освіти: Бакалавр (Bachelor) Магістр (Master) Доктор філософії (PhD)
Університет очолює доктор медичних наук, професор Мороз Василь Максимович, Герой України, академік НАМН України, заслужений діяч науки і техніки України, член міжнародного товариства з вивчення мозку, президент Міжнародної академії інтегративної антропології.
Сьогодні в університеті на шести факультетах навчається понад 8500 здобувачів вищої освіти денної та заочної форм навчання, у тому числі більше 2700 іноземних. Університет здійснює підготовку магістрів за спеціальностями: «Медицина», «Медична психологія», «Педіатрія», «Стоматологія» та «Фармація, промислова фармація». На 55 кращих клінічних базах міст Вінниці і Хмельницького проходять підвищення кваліфікації до 1500 лікарів, понад 100 клінічних ординаторів, які навчаються на різних формах післядипломного вдосконалення.
Для забезпечення мобільності навчальний процес організовано з урахуванням сучасних європейських стандартів. Університетом встановлені зв’язки з-понад 70 фірмами із 30 країн. Останніми роками укладені угоди з навчальними закладами Німеччини, Італії, Франції, США, якими передбачено обмін студентами і викладачами, стажування на робочих місцях, проведення спільних науково-дослідних робіт з актуальних для України проблем медицини. Налагоджене міжнародне наукове співробітництво з кафедрами та лабораторіями медичних факультетів університетів України, Австрії, Азербайджану, Білорусі, Великої Британії, Вірменії, Росії, Чехії.
В університеті працює аспірантура та докторантура, функціонують 4 спеціалізованих вчених ради, сертифіковано 12 науково-дослідних лабораторій, виходять друком п’ять наукових журналів, які включені до переліку ДАК України та наукометричних баз.
Наукові пошуки науково-педагогічного колективу університету спрямовані на підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації фахівців, здатних вирішувати міждисциплінарні проблеми. Університет бере участь у міжнародних наукових проєктах у межах європейських грантів. Проект кафедри фтизіатрії «Інновації в туберкульозі», присвячений діагностиці та клінічному менеджменту туберкульозу, реалізується у рамках програми «Марія Складовська-Кюрі» Horizon 2020 RISE, отримав грант у понад мільйон євро від Європейської Комісії. Кафедра фармації реалізує проєкт «Нові шляхи визначення патогенів та аероалергенів». Фінансування здійснюється, зокрема, і з бюджету європейського фонду Horizon 2020. Університет отримав звання всесвітньої навчальної бази для офтальмологів завдяки курсу Європейської школи післядипломного навчання офтальмологів. У співпраці з Інститутом молекулярної біології і генетики НАН України проводяться дослідження в експерименті впливу стовбурових клітин на консолідацію переломів, на мозкову тканину і її функції після ішемічного інсульту, на здатність організму функціонувати в умовах введення субмаксимальних доз глюкокориткоїдів. Під керівництвом проф. В.М.Мороза створений унікальний блок комп’ютерних програм «СКІФ», що моделює діяльність органів та систем організму людини в нормі та при різних патологічних станах. Провідними науковцями університету спільно з Національним музеєм ім. М.І. Пирогова здійснено ребальзамацію тіла видатного вченого, хірурга Миколи Пирогова.
Для гармонійного розвитку молоді працюють студентське наукове товариство (об’єднує 64 наукових гуртки), студентський клуб, колективи художньої самодіяльності, з них 7 – народні, команди КВК, спортивний клуб (об’єднує 12 видів спорту). Велика увага приділяється вихованню шанобливого ставлення до національних надбань та традицій, значну роль у цьому відіграють університетська газета «Молодий медик» та молодіжний журнал «Pirogovka», клуб поезії, творче об’єднання «Літературна вежа», клуб за інтересами «Що? Де? Коли?». Студенти є постійними учасниками та переможцями як всеукраїнських, так і міжнародних конкурсів, змагань, чемпіонатів, благодійних акцій, проєктів. Вагомий внесок студентів та викладачів університету у волонтерський рух України та надання благодійної допомоги.
Університет має потужну матеріально-технічну базу: 3 навчальних корпуси, науково-дослідний центр, навчально-тренінговий центр практичної підготовки лікарів, науково-експериментальну клініку, центр нових інформаційних технологій, наукову бібліотеку, спортивний комплекс, 5 гуртожитків.
Сьогодні університет – один з найперспективніших медичних закладів, адже в ньому гармонійно поєднуються кращі національні традиції та здобутки вітчизняної і світової медицини з європейським стилем навчання.
викладач-стажист кафедри нервових хвороб, лікар-невролог, Почесна голова Ради студентського самоврядування ВНМУ ім. М.І. Пирогова
eight=""]
асистент кафедри пропедевтики внутрішньої медицини ВНМУ ім. М.І.Пирогова, випускниця 2012 року
доцент кафедри нормальної фізіології ВНМУ ім. М.І.Пирогова, випускник 2004 року
професор, завідувач кафедри загальної гігієни та екології, випускник 1986 року