Рівні освіти: Бакалавр (Bachelor) Магістр (Master) Доктор філософії (PhD)
Спеціальність: 271 Річковий та морський транспорт
Освітня програма (спеціалізація): Навігація і управління морськими суднами; кораблеводіння; морально-психологічне забезпечення у підрозділах, на кораблях Військово-Морських Сил; управління судновими технічними системами і комплексами; пошуково-рятувальні та водолазно-аварійні роботи на морі; експлуатація суднових енергетичних установок; обслуговування пошуково-рятувальної та водолазної апаратури; експлуатація суднового електрообладнання і засобів автоматики; експлуатація електрообладнання та автоматики суден.
Спеціальність: 151 Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології
Освітня програма (спеціалізація): Автоматизоване управління судновими енергетичними установками.
Спеціальність: 172 Телекомунікації та радіотехніка
Освітня програма (спеціалізація): радіоелектронні пристрої, системи та комплекси; експлуатація корабельного ракетно-артилерійського озброєння; експлуатація корабельного протичовнового та мінного озброєння; експлуатація корабельних радіотехнічних засобів та засобів зв’язку.
Спеціальність: 081 Право
Освітня програма (спеціалізація): морське право.
Спеціальність: 073 Менеджмент
Освітня програма (спеціалізація): менеджмент в галузі морського та річкового транспорту.
Спеціальність: 254 Забезпечення військ (сил)
Освітня програма (спеціалізація): морально-психологічне забезпечення у підрозділах, на кораблях Військово-Морських Сил; пошуково-рятувальні та водолазно-аварійні роботи на морі.
Спеціальність: 255 Озброєння та військова техніка
Освітня програма (спеціалізація): корабельне радіотехнічне озброєння та засоби зв’язку; корабельні енергетичні установки; корабельна зброя та засоби навігації.
Спеціальність: 133 Галузеве машинобудування
Освітня програма (спеціалізація): експлуатація засобів механізації та автоматизації перевантажувальних робіт.
Спеціальність: 192 Будівництво та цивільна інженерія
Освітня програма (спеціалізація): будівництво гідротехнічних споруд.
Спеціальність: 275 Транспортні технології (за видами)
Освітня програма (спеціалізація): Організація перевезень і перевантажень на водному транспорті.
Рік заснування - 1944. Навчальний заклад IV рівня акредитації. Спеціальності НУ «ОМА» акредитовані Інститутом морської техніки, науки і технології (IMarEST), а також Морським інститутом (Nautical Institute NI) (Великобританія). Система підготовки плавскладу приведена у повну відповідність з вимогами Міжнародної конвенції про підготовку й дипломування моряків і несення вахти, з урахуванням Манільських поправок 2010 р. Система підготовки та дипломування моряків в Україні схвалена Міжнародною морською організацією (IMO) та Європейською агенцією з безпеки на морі (EMSA), що дозволяє випускникам університету працювати в різних іноземних компаніях, в тому числі, на суднах під прапорами країн Європейського Союзу. Навчально-науковий інститут навігації НУ «ОМА» Спеціальність - річковий та морський транспорт. Навчально-науковий інститут морських перевезень та технологій Спеціальність - річковий та морський транспорт. Навчально-науковий інститут інженерії Спеціальність - річковий та морський транспорт. Навчально-науковий інститут автоматики та електромеханіки Спеціальність - річковий та морський транспорт. Спеціальність - автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології. Навчально-науковий інститут морського права і менеджменту Спеціальність - право. Спеціальність - менеджмент. Інститут Військово-Морських Сил НУ «ОМА» Спеціальність – забезпечення військ (сил). Спеціальність – озброєння та військова техніка. Спеціальність – річковий та морський транспорт. Матеріально-технічна база: 7 навчально-лабораторних корпусів з сучасним лабораторним та тренажерним обладнанням, навчальне вітрильне судно «Дружба», водна станція, курсантське містечко (екіпаж) з 4 житловими корпусами, де функціонують: спорткомплекс, басейн олімпійського класу, стадіон для міні-футболу, медико-санітарна частина, столова на 1200 місць з сучасним обладнанням, кафе, клуб. Структурні підрозділи НУ «ОМА»: Інститут Військо-Морських Сил НУ «ОМА», Азовський морський інститут в Маріуполі, Дунайський інститут в Ізмаїлі, Морехідний коледж технічного флоту, Морехідне училище ім. О.І. Маринеска. В університеті діє навчально-методичний центр довузівської підготовки, до складу якого входять підготовчі курси. В університеті функціонує кафедра військової підготовки, яка готує офіцерів запасу. Форми навчання: денна, заочна; за держзамовленням і на контрактній основі.
курсант НУ «ОМА»
курсант НУ «ОМА
курсант НУ «ОМА
курсант НУ «ОМА
курсант НУ «ОМА
курсант НУ «ОМА
курсантка НУ «ОМА»